O nas

Kim jesteśmy? 

Nasza szkoła istnieje już od 7 lat. Wszystko zaczęło się we Wrocławiu w 2011 z powodu, a raczej dzięki… historii miłosnej. Każdy, kto zapisze się do Le Rêve, na pewno pozna tę legendę 😉 W tym momencie posiadamy siedziby w 4 miastach: W Katowicach, w Krakowie, w Warszawie i w Krakowie. Z każdym rokiem rozwijamy się, ale każda filia pozostaje miejscem, w którym dbamy przede wszystkim o indywidualne podejście do ucznia i rodzinną atmosferę 🙂

Czym się wyróżniamy?

Wszystkie grupy w Le Rêve są maksymalnie 4-osobowe. Dzięki kameralnym grupom, każdemu uczniowi podczas zajęć poświęcamy  bardzo dużo czasu. Nie schowacie się więc za kolegą z ławki! A propos ławek, zamiast tradycyjnych siedzeń proponujemy Wam pufy, fotele i inne wygodne siedzenia, dzięki którym poczujecie się jak w domu.

To właśnie domowa atmosfera jest kolejną rzeczą, która nas wyróżnia. W Le Rêve wszyscy lektorzy i uczniowie się znają, organizujemy wiele imprez i eventów, podczas których można się zintegrować. Językowa gra miejska, wycieczki do Francji, warsztaty kulinarne i inne atrakcje czekają na Was już od października 🙂

Kim są nasi lektorzy? Są to przede wszystkim osoby energiczne i z talentem do przekazywania wiedzy. Nasza załoga jest młoda, ale jednocześnie bardzo doświadczona. Nauczyciele w Le Rêve uczą z pasji do języka i dzięki temu potrafią przekazać nasz autorski program w sposób fascynujący nawet największych pesymistów, którzy twierdzą, że język francuski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie.

Wracając do programu nauczania, stawiamy głównie na komunikację. Pracujemy na własnych materiałach, które doskonaliliśmy przez ostatnie lata. Program jest dostosowany do małej ilości osób w grupach. Chcemy, żebyście jak najszybciej pozbyli się bariery językowej. Dlatego też już od pierwszych zajęć, ćwiczymy francuski mówiony. Pamiętamy rzecz jasna o gramatyce, fonetyce i innych podstawach języka, ale przekazujemy wiedzę w sposób ciekawy, a nie typowo książkowy. Bazujemy na grach, scenkach sytuacyjnych, materiałach video i wielu innych pomocach, przygotowanych przez naszą kadrę!